Sanal sohbet Güvenilir midir?

yorum yok
419 okuma
21 Şubat, 2018

Sanal Sohbet Güvenilir Midir?

Sohbet, Bir kişi veya birden çok kişinin yaptığı iletişimdir. Teknolojinin gelişmesi ile bir birileri ile iletişim ne kadarda kolay olsa da sanal sohbet ortamı kötü amaçlar içinde kullananlar bulunmaktadır. Gerek mail üzerinden gerekte sohbet sitelerinde oluşturulan profillerin istenilen kişisel bilgilerin doğru olup olmadığını anlamak insanı şüpheye düşürüyor.

Sanal sohbet

Bilgileri Paylaşmak Ne Kadar Güvenilirdir?

 

Bilgilerini paylaşan kullanıcıların ne kadar doğru bilgi girdikleri, doğru bir profil oluşturdukları veya gerçeğe yakın ama sahte bir profil mi oluşturduklarını anlamak gerçekten de zordur. Sohbet sitelerine giriş yapan kullanıcılar, sohbet seçeneklerinden birini seçerek istediği kişi ile iletişime geçer. Görüntülü, sesli veya sadece yazı ile iletişime geçilebilir.

 

Sohbet Odalarında Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Sanal sohbet odalarına yazarken, kişiler bilgilerinizi paylaşmamaya dikkat ediniz. Yoksa bu bilgileriniz kötü amaçlı kullanılabilir, karşılaşacağınız herhangi bir sorunlarda, site sahipleri sorumlu olmadıklarını, paylaşımlarınızdan sizlerin sorumlu olduğunu söylemektedir.

 

Sohbet sitelerinde genellikle yeni arkadaşlıklar kurmak ve onlarla iletişim kurmak için kullanılır. 18 yaş altı kişilerin bu tür siteleri kullanılmasını önermezler. Kötü niyetli kişiler tarafında kandırılma ihtimalleri vardır. Aileleri ile sorun yaşayan kimi kişiler kimseye anlatmadıklarını bu odalarda tanımadık kişilere anlatabilmektedir, Bu da başlarına kötü olayları yol açmaktadır.

 

Bu yüzden yeterli denetimlerden geçen ve üyelerine ait kimlik bilgilerini sunucularında saklayan siteler tercih edilmelidir. Bu tür sitelerde daha sağlıklı ve güvenilir şekilde sohbet etmek mümkündür.

 


Bir önceki yazımda « makalem var.
Admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin .

ETİKETLER :

Benzer Yazılar

Online Sohbet Yerleri

Sosyal bir varlık olan insan her daim sohbete ihtiyaç duyar. Kötü gününde ...

Online Sohbet Yap

Fark edileceği üzere yeni insanlarla tanışmak artık oldukça kolay bir hal ...

Düzce Sohbet Odaları Sosyal medyanın kullanım oranları giderek artmaktadır. ...

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?