Mobil DJ’lik nasıl yapılır? Detaylı anlatım

Mobil Dj’lik nasıl yapılır ? Detaylı anlatım.

Merhaba arkadaşlar bugün sizlere Telefondan yani Android bir cihazla nasıl yayın yapılır, onu anlatacağım. Genelde insanların sohbet sitelerine sağlamış oldukları cihazlar telefon ve tablet olduğu için, mobil Dj’lik te son derece popüler hale gelmiştir. Şimdi sizlere telefondan radyo yayını nasıl yapılır, bunu detaylı bir şekilde anlatacağım arkadaşlar.

Öncelikle Googleplay Store adresinden Broadcastmyself kelimesiyle programı aratıp programı telefonumuza indiriyoruz. Program indirme linkini sizlere belirtmiş olacağım. Bu program sayesinde sizlerde rahatlıkla radyo yayını alabileceksiniz. Fakat radyo yapabilmeniz için, öncelikle bazı bölümleri doldurmanız gerekmektedir. Şimdi bu bölümlere geçelim.

  1. Birinci adımda gördüğünüz gibi programı indirdik arkadaşlar. Telefonumuzdan programı açarak karşımıza çıkan ilk madde tabi ki Server radyo bilgileri. Bu bilgileri girmek için “Settings” yani ayarlar bölümüne tıklıyoruz ve yukarıda görmüş olduğunuz resimle karşılaşıyoruz.

   2. İkinci adımda ise “Enter Server Hostname” yani radyonun bağlı olmuş olduğu sunucu adresini giriyoruz. Örneğin; irc.armorfm.net gibi ya da ip adresini girerek aynı işlemi gerçekleştirebiliriz.

3. Üçüncü adımda ise Server’in radyo portunu girmemiz gerekmektedir. yukarda görmüş olduğunuz gibi bizden bir Server Port mumarası istemektedir. Örneğin; 4474 gibi sayılardan oluşabilir.

     4. Dördüncü madde de ise Radyo yapabilmemiz için Server’in bize radyo şifresi sunmuş olması gerekmektedir. Bu şifre sayesinde bizde rahatlıkla yayın yapabiliriz. Bu işlemi de örneğin; radyo şifresi: 12345 şeklinde sayılarla veya harflerle giriyoruz.

       5. Beşinci ve son madde ise bütün ayarlarımızı yaptıktan sonra yayına giriş anı. Bu program sayesinde bir çok mobil kullanıcıları da rahatlıkla yayın yapabiliyor. Sol üstte görünen üç nokta üst üste olan bölümde şarkı klasörünü seçiyoruz. Start stop tuşu ile yayına bağlanma ve yayını durdurma işlemini gerçekleştiriyoruz. Daha sonra mikrofon bölümünden anons şarkı mixer bölümünden ise şarkı ses seviyesini ayarlıyoruz. Bu makale inşallah sevgili dj arkadaşlarıma faydalı olur. İyi çalışmalar.

Sevgili sohbet kullanıcıları programı indirmek için yapmanız gereken “Broadcastmyself” yazıya tıklayarak indirebilirsiniz.

Share